Warsztaty z Luizą i Marcelem - 14.09-16.09 2012r.


Zapraszamy na warsztaty tanga argentyńskiego dla początkujących i zaawansowanych.

Termin:
14.09 piątek 17.00-18.30 gr. zaawansowana
19.00-20.30 gr. początkująca

15.09 sobota 12.00-13.30 gr. początkująca
14.00-15.30 gr. zaawansowana

16.09 niedziela 12.00-13.30 gr.zaawansowana
14.00=15.30 gr początkująca

Zajęcia prowadzone będą przez Luizę i Marcelo Almiron.
Koszt warsztatów 150 zł od osoby.
Zapisy pod numerem telefonu 692 92 44 99
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tanga do wspólnej zabawy.

W niedzielę 16.09 zapraszamy na cotygodniową milongę do Hotelu Dyplomat, godz. 18.00-22.00

O nauczycielach:

Luiza Almiron
Jest bardzo wszechstronną i wybitną tancerką tanga. Tańczyła taniec towarzyski, jazz, salsę oraz swinga. Jest doświadczonym pedagogiem. Tańcem zajmuje się od 15 roku życia, nauką tańca od czasów studiów. Tanga uczy od 2003 roku. Organizuje warsztaty i występuje w pokazach w Polsce i za granicą (m.in. Buenos Aires, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Kanada, Szwecja etc.). Tango dla niej jest jak rozmowa. Jej taniec jest pełen ciepła, zmysłowości, wrażliwości i precyzji.

W nauczaniu stosuje różne metody dydaktyczne łącząc biomechanikę, psychologię, technikę Alexandra i wybrane metody z terapii ruchem i tańcem tak, aby uczniowie mogli poznać swoje ciało, zrozumieć zasady ruchu oraz odkryć i rozwijać swój potencjał, aby w efekcie móc cieszyć się tańcem. Luiza ma doświadczenie zarówno w tangu tradycyjnym (milonguero, tango salon) jak i w stylu tango nuevo.

Wśród jej nauczycieli byli m.in: Mariano "Chicho" Frumboli i Eugenia Parilla, Mariano Galeano, Pablo Villarraza i Dana Frigoli, Gonzalo Alonso i Mariel Robles, Hektor Corona i Silvia Machado, Gastón Torelli y Mariela Sametband, Cecilia Garcia, Horacio Godoy, Julio Balmaceda i Corina de la Rosa, Pablo Inza, Claudio Villagra, Margarita Klurfan i Marcelo Alvarez, Walter Cardozo, Luis Bianchi.

Zrealizowała wiele projektów tangowych, m.in „Tango Historias” pierwsze polskie show tangowe. W 2003r. razem z Jakubem Korczewskim założyła pierwszą w Polsce szkołę tanga Złota Milonga i pracowała z nim przez 5 lat prowadząc zajęcia oraz występując w pokazach.

Razem z Marcelo organizuje warsztaty w Polsce i za granicą i występuje na pokazach.

Marcelo Almiron
W 1991 po intensywnej nauce tańca nowoczesnego, jazzu oraz baletu współczesnego, Marcelo zwróciła się w stronę Tanga argentyńskiego i rozpoczął swoją naukę z prawdziwymi milongueros „Starej Gwardii” (la Guardia Sieja): Rodolfo and Marią Cieri.

W latach 1994- 1999 kontynuował swoje poszukiwania tangowe ze znanymi mistrzami różnych stylów, takimi jak: Juan Carlos Copes (stage tango), Nito y Elba (Tango Salón), Pepito Avellaneda (milonga),Gustavo Naveira (nuevo tango) oraz z wieloma innymi.

Od 1999 Marcelo występowała w wielu prestiżowych teatrach Buenos Aires: La Cumparsita, Bar Sur, La Ventana, El viejo Almacn, Homero Manzi i Caf Tortoni.

W 2001 i 2002 roku Marcelo Almiron tańczył w róznych show w słynnym Theatre Colón, współpracując wówczas z Marisą Quiroga, w show “En Una Suite de Tango” w teatrze Centro Cultural Borges razem z grupą tancerzy Teatru Colón. Brał również udział w przedstawieniu grupy Tango x 2 „Una noche de Tango”.

Był zaproszony do pierwszej i drugiej edycji “World Tango Festival of Buenos Aires”. Wygrał 2-gą nagrodę w Mistrzostwach La Viruty i Tangauty.

Na zaproszenie prowadził również specjalne seminaria z Tango Canyengue w wielu miastach Argentyny oraz Ameryki Płd.

Od 2003 r. uczy i występuje na różnych festiwalach w Europie, m.in: w Portugali, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Grecji, na Cyprze. W latach 2005-1008 r. odbył tournee z seminariami po Wielkiej Brytanii, ucząc w ponad 40 miastach.

W Buenos Aires Marcelo Almiron uczył w wielu ważnych szkołach tanga: Esc. Arg. de tango, Tango Brujo, Made in tango, Viejo correo and Milonguera. Jako tancerz prezentował Argentynę na EXPO Zaragoza w 2008r

Jego taniec to tradycyjne tango “milonguero”, jednakże swój styl wzbogaca elementami współczesnych tendencji tango nuevo, tworząc dzięki temu swój unikalny styl..

Jego bogate ponad 18-letnie doświadczenie w tangu w połączeniu z wielką pasją i profesjonalizmem odzwierciedla się w jego artystycznym podejściu do tego tańca oraz w nauczaniu. Jego metody nauczania są wynikiem wielu lat doświadczenie pedagogiczno-tanecznego. Jego celem jest pokazać uczniom kwintesencję tanga oraz jego różne wymiary, nauczyć ich rozumieć ten taniec i dać im możliwość stworzenia własnego stylu.